DS-K2804 este un controler de acces în rețea pentru patru uși, conceput pentru organizații care gestionează fluxuri de persoane în clădiri de birouri, centre comerciale, spații industriale sau campusuri cu mai multe puncte de intrare. Sistemul permite controlul accesului prin card, cod PIN sau QR, cu verificare locală sau prin software centralizat.
Procesorul pe 32 de biți asigură răspuns rapid la fiecare eveniment de acces, fără întârzieri vizibile pentru utilizator. Controlerul stochează local până la 10.000 de carduri și 50.000 de evenimente, ceea ce îl face funcțional și în regim offline — esențial pentru instalații unde continuitatea operațională este critică.
Comunicația TCP/IP cu interfață auto-adaptivă facilitează integrarea în rețeaua existentă fără configurații complexe. Datele sunt transmise criptat, iar controlerul suportă sincronizare NTP și funcție watchdog pentru fiabilitate maximă. Interfețele Wiegand W26/W34 asigură compatibilitatea cu cititoarele de la terți deja instalate, reducând costul total de migrare.
Scenarii reale de utilizare: control acces în clădire de birouri cu 4 zone delimitate; management intrare/ieșire în depozit sau unitate de producție; integrare cu sistemul video Hikvision prin platforma iVMS-4200 pentru monitorizare unificată; înlocuire sistem vechi cu menținerea citioarelor existente (Wiegand); control acces în regim anti-passback la intrarea principală.
Administrarea se realizează prin software-ul iVMS-4200, care permite configurarea utilizatorilor, grupurilor de acces, programelor orare și a funcțiilor speciale (card master, anti-passback local, card de urgență). Upgrade firmware online elimină necesitatea intervenției tehnice pe teren.
Nu există întrebări despre acest produs. Fiți primul și adresați o întrebare.